Regional
„Dolju-n bucate“ deschide Festivalul “Roadele toamnei de la Calafat”
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2016/05/bucate.jpg)
Centrul Judeţean pentru Conservarea şi Promovarea Culturii Tradiţionale Dolj se alătură din nou Casei de Cultură a Municipiului Calafat pentru tradiționalul moment „Dolju-n bucate“, ce va deschide maine, 29 sept,, o noua editie a Festivalului „Roadele toamnei“.
„Dolju-n bucate“ se doreste a fi o călătorie prin viaţa satului tradiţional și un prilej de a promova valorile tradiţionale ale judeţului. Evenimentul „Roadele toamnei“ de la Calafat se va incheia pe 2 octombrie.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)