Regional
„Donarea ta, salvarea mea!” – campanie de donare de sânge
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2023/11/donarea-ta-e1701191480306.png)
În cadrul campaniei naționale de donare de sânge „Donarea ta, salvarea mea!”, la Târgu Jiu va avea loc o acțiune la începutul lunii decembrie. Echipa „Donează sânge, fii erou!”, din municipiu, organizează în perioada 4-8 decembrie o astfel de acțiune la Centrul de Transfuzie Sanguină de pe strada 22 Decembrie 1989, numărul 28. D
Alex-Gheorghe Ciuncanu, coordonatorul local al echipei „Donează sânge, fii erou!”:
A consemnat Irina Spiță, Radio Craiova.
O acțiune similară de donare de sânge va avea loc în perioada 4 – 8 decembrie și la Centrul Regional de Transfuzie Sanguină din Craiova, campanie organizată de Societatea Studenților Mediciniști din Bănie.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)