Regional
„Drogurile sau TU” – campanie antidrog în județul Olt
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2023/11/mario-de-mezo-e1699290304681.jpg)
O campanie antidrog, de informare şi conştientizare în rândul elevilor de liceu, a fost demarata în judetul Olt, la initiativa prefectului Mario de Mezzo. Denumită „Drogurile sau TU”, campania a debutat la Liceul Teoretic „Nicolae Titulescu” din Slatina. Până acum s-a interacționat cu aproape 300 de elevi din clasele a XI-a şi a XII-a, cu vârste între 17 şi 18 ani. În perioada următoare sunt programate activităţi de informare la toate liceele din municipiul Slatina.
Mario de Mezzo, Prefectul Județului Olt:
A consemnat Maria Rotaru.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)