Sport
Echipa națională de handbal masculin a României a pierdut împotriva Austriei
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2022/10/62295280.jpg)
Echipa națională de handbal masculin a României a pierdut împotriva Austriei, în deplasare, scor 36-32 (18-11), în primul meci din grupa 4 preliminară a Campionatului European din 2024. În cealaltă partidă din prima etapă în grupa 4, Ucraina – Insulele Feroe 29-24.
A doua partidă va avea loc duminică, la Bucureşti, cu Ucraina, de la ora 17:30. Urmează anul viitor disputele cu Insulele Feroe, pe 8 şi 11 martie, respectiv returul cu Austria, pe 26 aprilie şi cu Ucraina, pe 30 aprilie.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)