Egal intre Astra Giurgiu si West Ham United, în play-off-ul Europa League!

Campioana României a obținut un rezultat care păstrează speranța calificării în grupe.

Astra Giurgiu și West Ham United au terminat la egalitate, 1-1 (0-1), aseara, pe Stadionul ”Marin Anastasovici” din Giurgiu, în prima manșă a play-off-ului Europa League la fotbal.

Campioana României a obținut un rezultat care păstrează speranța calificării în grupele Europa League, mai ales după jocul din repriza a doua. Oaspeții au deschis scorul în finalul primei reprize, prin Mark Noble (45 — penalty), după un henț comis de Săpunaru în propriul careu.

Astra a egalat spre finalul partidei, prin Denis Alibec, dintr-o fază de excepție.

Revenirile antrenorului Marius Șumudică și atacantului Denis Alibec au fost de bun augur pentru Astra, care speră încă la calificare. West Ham a aliniat o garnitură cu multe rezerve la Giurgiu și ar putea să o facă și în manșa secundă din 25 august, în care Astra trebuie să profite la maximum de orice oportunitate.