Regional
Elevii doljeni vor primi cornul, laptele și mărul, cel mai devreme, după vacanța de iarnă
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2023/11/corn-lapte-mar.jpg)
Cornul, laptele şi mărul vor întârzia, și în acest an, în unităţile de învăţământ din Dolj.Consiliul Judeţean a scos la licitaţie, abia pe 1 noiembrie, contractul pentru furnizarea şi distribuirea acestor produse în şcolile primare, gimnaziale şi în grădiniţe. Valoarea totală a contractului se ridică la aproape 16,8 milioane de lei, fără TVA.Elevii doljeni vor primi produsele oferite de stat, cel mai devreme, după vacanţa de iarnă, care durează până pe 7 ianuarie, inclusiv.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)