Sport
Energia Targu Jiu se va duela, duminica, cu CSM Focsani
S-a efectuat tragerea la sorţi pentru stabilirea grupelor de la turneul de baraj pentru menţinerea/promovarea în Liga Naţională de Handbal Masculin
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2015/06/131.jpg)
Ieri, la sediul Federaţiei Române de Handbal, s-a efectuat tragerea la sorţi pentru stabilirea grupelor de la turneul de baraj pentru menţinerea/promovarea în Liga Naţională de Handbal Masculin. Astfel, Energia Târgu Jiu a fost repartizată în Grupa II alături de echipele CSM Satu Mare şi CSM Focşani 2007, turneul de baraj urmând a se desfăşura în perioada 5-8 iunie, în Sala Lucian Grigorescu din Bucureşti. Formația gorjeană va întâlni mai întâi, sâmbătă, 6 iunie, de la ora 13:00, pe CSM Satu Mare. În cel de al doilea meci, Energia se va duela, duminică, 7 iunie, de la ora 12:00, cu CSM Focşani.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)