EURO 2016: Germania zdrobeste Slovacia!

Germania a invins clar, in aceasta seara, echipa nationala a Slovaciei!

Germania a invins clar, in aceasta seara, echipa nationala a Slovaciei, scor 3-0, in optimile EURO 2016. Niciun moment nu s-a pus sub semnul intrebarii castigatoarea acestei partide, pe care campioana mondiala a controlat-o de la un capat la altul.

Boateng a deschis scorul in minutul 8, marcand primul gol in peste 60 de selectii, iar Ozil putea face 2-0 cinci minute mai tarziu, dupa un penalti dictat in urma unui fault al lui Skrtel. Sutul mijocasului lui Arsenal a fost insa slab si aparat de portar.

Cu doua minute inainte de pauza, insa, Mario Gomez a dublat avantajul si a linistit apele in tabara nemtilor.

In partea a doua, slovacii s-au zbatut sa inscrie, insa golul a venit tot in poarta lor, cu mai putin de o jumatate de ora inainte de finalul meciului, prin Draxler, cu o reusita frumoasa din interiorul careului.

Pana la sfarsit, slovacii au parut resemnati si neputinciosi, iar nemtii au redus turatia, pregatindu-se pentru meciul din sferturi.

Sursa: ziare.com