Evenimente
Evenimente la Târgu Jiu
La Targu Jiu vor avea loc maine, 31 mai, începând cu ora 10:00, mai multe evenimente dedicate Zilei Internationale a Copilului.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2020/01/Targu-Jiu-OD-27-scaled.jpg)
La Targu Jiu vor avea loc maine, 31 mai, începând cu ora 10:00, mai multe evenimente dedicate Zilei Internationale a Copilului. Timp de 8 ore, mascota din desene animate dar și două prințese vor fi la dispoziția celor mici. Primăria Municipiului Târgu Jiu a pregătit un program cu activități de divertisment, mimi, pictură pe față, dar și spectacole oferite de Palatul Copiilor, Teatrul Dramatic „Elvira Godeanu”, Școala Populară de Arte „Constantin Brâncuși” și o serie de instituții de învățământ care vor evolua pe scena amfiteatrului din centrul pietonal. Poliția Locală Târgu Jiu și Serviciul Public Județean Salvamont – Salvaspeo Gorj vor fi de asemenea prezente la fața locului cu surprize pentru cei mici.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)