Regional
Expoziție de pictură la Târgu-Jiu
Joi, 5 ianuarie 2017, ora 17.00
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2017/01/Anca-Volcinschi.jpg)
Filiala Târgu-Jiu a Uniunii Artiştilor Plastici din România, în parteneriat cu Centrul de Cercetare, Documentare şi Promovare „Constantin Brâncuşi”, organizează joi, 5 ianuarie 2017, ora 17.00, vernisajul expoziţiei personale de pictură a artistei Anca Volcinschi, membru al Filialei Cluj a UAP din România.
Expoziţia este deschisă publicului în perioada 5-18 ianuarie. Curatori: Vasile Fuiorea şi Florin Gheorghiu.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)