Sport

Farul Constanța înfrântă dur pe teren propriu de Sepsi

Published

on

În prima partidă a rundei opt din play-off-ul SuperLigii, Farul a cunoscut o înfrângere usturătoare pe teren propriu în fața echipei Sepsi, scor 1-4. Meciul a fost marcat de un hat-trick al lui Pavol Safranko pentru covăsneni și de scandările xenofobe care au determinat arbitrul să întrerupă temporar jocul.

Sepsi a deschis scorul rapid, cu Pavol Safranko marcând de trei ori în prima repriză, în minutele 2, 23 și 33. Înainte de pauză, arbitrul a fost nevoit să oprească meciul temporar din cauza scandărilor xenofobe din galeria constănțenilor.

În partea secundă, Cosmin Matei a dus scorul la 0-4 în minutul 69, iar gazdele au reușit să marcheze golul de onoare în prelungiri, prin Mihai Popescu. Cu această înfrângere, Farul rămâne pe locul patru în clasament, în timp ce Sepsi urcă pe locul cinci, cu două puncte mai mult decât Rapid.

Sursă foto:facebook.com/farulconstanta