Sport
FCU Craiova a pierdut partida cu CFR Cluj
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2024/02/emilio-garcia-AWdCgDDedH0-unsplash-scaled.jpg)
FCU Craiova a pierdut, aseară, acasa, cu 1- 3, partida cu CFR Cluj, din etapa a 26-a a Superligii de fotbal. Golurile oaspeţilor au fost marcate de Omar El Kaddouri, Daniel Bîrligea și Karlo Muhar. Pentru gazde a înscris William Baeten. FC U Craiova are o victorie şi patru eşecuri în ultimele cinci etape.
Cealaltă echipă din Bănie, Universitatea, o întâlnește, în această etapă, în deplasare, pe FC Botoșani. Meciul are loc astăzi, de la ora 17.15.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)