Sport
Fotbal: Vlad Chiricheş nu face parte din lotul pentru meciul cu Liechtenstein
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/11/vlad.jpg)
Căpitanul echipei naţionale, Vlad Chiricheş, nu face parte din lotul pentru meciul cu Liechtenstein, din ultima etapă a Grupei J a preliminariilor Cupei Mondiale.
„Selecţionerul Mirel Rădoi a ales lotul final, pentru meciul de azi, absenţa lui Vlad Chiricheş fiind cauzată de o suprasolicitare musculară la nivelul coapsei stângi, pe care căpitanul tricolorilor a acuzat-o, după partida cu Islanda. În aceste condiţii, pentru a nu risca o accidentare mai gravă, staff-ul medical, împreună cu staff-ul tehnic al naţionalei au decis ca Vlad să nu fie folosit azi”, a precizat FRF.
Liechtenstein – România va avea loc astăzi, de la ora 19.00, şi va fi transmis de Pro TV.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)