National

( Foto ) Proiectul educațional ,,Cupa Frăției”(fotbal) ediția 1

Miercuri, 29 martie 2017,  s-a desfășurat, la Școala Gimnazială Pleșoi,  prima etapa din Proiectul educațional ,,Cupa Frăției”(fotbal) ediția 1 (2016-2017).
Proiectul face parte din categoria activităților extrașcolare și urmărește stabilirea  relațiilor de colaborare între instituții de învățământ din Județul Dolj.
 Prima etapă a constat într-un meci de fotbal între echipele  unităților de învățământ, Școala Gimnazială Pleșoi și Școala Gimnazială „Anton Pann” din Craiova.
Întâlnirea s-a desfășurat sub atenta supraveghere a profesorilor de educație fizica și sport, Notretu Tiberiu și Stan Emilian Zamfirache.  Durata meciului a fost de 50 de minute, respectiv 25 de minute repriza, cu o pauza binemeritată de 10 minute.
La finalul celor 50 de minute, s-a impus echipa oaspete – Școala Gimnazială Anton Pann cu scorul 14 – 3. La finalul activității au fost acordate cupe și diplome  elevilor evidențiați din această întrecere.
Săptămână viitoare, se va desfășura  returul acestei competiții, la Școala Gimnazială „Anton Pann”.