Regional
Fuior de tornadă surprins de internauți în județul Dolj
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2022/08/300585545_394568136131441_1284270334418264542_n.jpg)
Inspectoratul pentru Situații de Urgență al județului Dolj a emis seara trecută noi mesaje RO ALERT de furtună, vânt în rafale și cantități importante de precipitații. Pe cerul orașului a putut fi văzută și o tornadă.
Momentul a fost surprins de un craiovean, care a distribuit pe rețelele de socializare imagini cu acest fenomen mai puțin întâlnit în țara noastră. Potrivit celor care au postat imaginile, fuiorul de tornadă a fost suprins în zona localităţii Albeşti.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)