Regional
Gândul zilei
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2017/02/Gandul-zilei.jpg)
„Femeia este ca o punguță de ceai: nu știi niciodată cât de tare este până nu o vezi cum fierbe.”
![](https://i0.wp.com/www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2016/05/Anna-Eleanor-Roosevelt.jpg?resize=150%2C153&ssl=1)
(Anna Eleanor Roosevelt, 11.10.1884-07.11.1962, Prima Doamnă a Statelor Unite ale Americii, soția președintelui Franklin Delano Roosevelt, diplomat și activistă pentru drepturile omului, una dintre femeile cele mai influente ale secolului XX. A fost americanca ce a ocupat cel mai mult timp postul de Primă Doamnă.)
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)
Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.