Regional
Gorj: Din cauza caniculei, 11 pacienți s-au prezentat la UPU Târgu-Jiu
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2020/07/canicula-1-e1596174953249.jpg)
11 pacienți care au avut de suferit din cauza temperaturilor ridicate de afară s-au prezentat în ultimele zile la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Târgu-Jiu.
Aceste persoane au vârste cuprinse între 30 și 75 de ani. Un singur bărbat a avut nevoie de internare. Potrivit medicilor, cele mai multe au fost cazuri de lipotimii, persoanele prezentând simptome de leşin în contextul caniculei.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)