Regional
Gorj: Familiile cu venituri mici, din Rovinari, vor primi tichete sociale, de sărbători
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2023/11/primaria-rovinari-e1699103379756.jpg)
De sărbătorile de iarnă, familiile cu venituri mici, din Rovinari, vor primi tichete sociale, iar, pentru copii, vor fi pregătite pachete cu dulciuri. În acest sens, primăria a demarat înscrierile, până pe 24 noiembrie, între orele 10.00-15.00, pentru persoanele, care au venituri de până la 634 de lei/ lună pe membru de familie. Valoarea unui tichet social este de 100 de lei, iar cea a unui pachet pentru copii, de 80 de lei.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)