Regional
Gorj: Incendiu, astăzi, la Spitalul Orășenesc din Rovinari
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2024/03/spital-rovinari.jpeg)
Zeci de pacienți și angajați ai Spitalul Orășenesc din Rovinari au fugit din clădire, după ce focul a izbucnit la un panou electric. La fața locului au fost dislocate mai multe echipaje de stingere a incendiilor. Din cauza fumului degajat, aproximativ 50 de persoane, angajați și pacienți s-au autoevacuat. În prezent, alimentarea cu energie electrică a fost reluată parțial și se lucreazăa pentru remedierea defecțiunilor și alimentarea normală cu energie electrică a spitalului, transmite ISU Gorj.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)