Regional
Gorj: Variante ocolitoare pentru Bumbești-Jiu, Bălești și Motru
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2024/02/lucrari_centura-e1707982254566.jpg)
Trei variante ocolitoare vor fi construite, în Gorj, pentru localitățile Bumbești-Jiu, Bălești și Motru. Pe aceste trasee nu vor fi demolate imobile, a declarat președintele Consiliului Județean Gorj, Cosmin Popescu, care a precizat căstudiile defezabilitate pentru aceste proiecte trebuie să fie întocmite, în maximum trei luni. Pentru ca aceste investiții să se concretizeze, Consiliul Județean Gorj a aprobat protocoalele de colaborare între județul Gorj și Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)