Sport
În această seară, naționala de tineret a României întâlnește Danemarca. Adrian Mutu: ”Sper să obținem calificarea și să mergem la Campionatul European” (audio)
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2020/11/mutu-e1605628470331.jpg)
Naționala de tineret a României va întâlni, astăzi, Danemarca, la Ploiești, pe stadionul Ilie Oană, în ultimul său meci din grupa a 8-a a preliminariilor Campionatului European de fotbal din 2021. Tricolorii mici au nevoie de o victorie, pentru a obține calificarea la turneul final.
Adrian Mutu, antrenorul echipei:
Partida va începe la ora 20.30.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)