National În judeţul Sibiu aproximativ trei sferturi din populaţie beneficiază de apă potabilă din sistem centralizat Published 2 ani ago on 04/08/2022 By Cosmin Meca Photo by PAN XIAOZHEN on Unsplash Share Tweet Restul se aprovizionează din surse locale, ca de exemplu fântâni sau izvoare. Autorităţile sanitare atrag atenţia că, în multe cazuri, apa din aceste locuri este neconformă, mai ales în perioadele de secetă. Relatează Carmen Vulcan: Imparte cu prietenii tai:FacebookTwitterEmailImprimareApreciază:Apreciază Încarc... Related Topics:apa potabilapopulatiesibiu You may like Locuitorii din Drobeta-Turnu Severin vor plăti mai mult pentru apa potabilă şi canalizare (AUDIO) Titluri noi de stat (audio) Date din recensământ (audio) Populația e în scădere (audio) ULTIMA ORĂ Regional15 ore ago Gorj: cursuri de prim ajutor pentru toate ciclurile de învățământ Regional16 ore ago Craiova a ieşit din Zona Metropolitană Regional16 ore ago Microbuze pentru transportul elevilor din județul Olt Regional16 ore ago Vâlcea: LibrIA, asistent inteligent la biblioteca „Antim Ivireanul” Regional17 ore ago Mehedinți: reţea de traficanţi de droguri destructurată de polițiști International22 de ore ago Compania de căi ferate a Franţei anunță un „atac masiv pentru a paraliza reţeaua TGV”, cu câteva ore înainte de începerea JO Regional22 de ore ago Cristian Dumitru Popescu va primi titlul de ”Gorjeanul Anului 2023” LIKE US ASCULTĂ PE TELEFON