Regional
Inca 2 decese de gripa in Olt
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2023/02/david-tomaseti-AaZlf5FgUws-unsplash-scaled.jpg)
Inca 2 persoane, din judetul Olt, confirmate cu virusul gripal au decedat, astfel numărul deceselor în judeţ în rândul pacienţilor cu gripă în acest sezon rece a ajuns la patru.
Peste 1200 de persoane au ajuns la spital cu viroze și pneumonii în ultima săptămână. Este vorba despre persoane cu vârsta cuprinsă între 0 și 83 de ani majoritatea nevaccinate împotriva gripei.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)