Azi despre ieri
Invitat la matinal- marti, 7 iulie
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2015/06/invitat-440x2701.jpg)
Invitat: agent principal Amelia Caprarin din cadrul Biroului de presa al Inspectoratului de Politie al Judetului Dolj.
Tema: Prevenirea contrabandei si contrafacerii produselor din tutun în România, Ungaria şi Bulgaria.
Astazi, 6 iulie, a avut loc lansarea oficiala a proiectului INTACT, proiect cofinantat de catre Oficiul pentru lupta antifraudă, ce isi propune conştientizarea agenţiilor de aplicare a legii implicate in lupta împotriva contrabandei şi a contrafacerii de produse din tutun de pe teritoriul celor 3 tari.
Dupa ora 9.40 min, tot in cadrul rubricii Invitat la matinal vom vorbi si despre activităţile de prevenire a victimizării copiilor în vacanţa, din cadrul actiunii Scoala de vara, desfasurata de IPJ Dolj.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)