Regional
Jandarmii donează sânge pentru viață!
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2024/04/WhatsApp-Image-2024-04-18-at-11.13.27_fcc10f8b.jpg)
Jandarmii mehedințeni s-au alăturat și anul acesta campaniei ,,Donează sânge! Salvează o viață!” organizată la nivel național de Jandarmeria Română, până pe data de 15.05.a.c.
Convinși că gestul lor poate ajuta oameni cu grave probleme de sănătate, jandarmii mehedințeni s-au mobilizat pentru a dona sânge și a reda astfel șansa unei vieți normale persoanelor aflate în situații limită.
Este un gest benevol al jandarmilor din cadrul inspectoratului și o continuare a misiunilor de ajutorare a persoanelor care au nevoie urgentă de sânge.
Actiunea umanitară se desfășoară în perioada 18-19 aprilie a.c., la Centrul de Transfuzie Sanguină Drobeta Turnu Severin, în scopul refacerii stocurilor de sânge la nivel județean dar și atragerii de noi voluntari pentru salvarea de vieți omenești.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)