Regional
La Casa Universitarilor din Craiova va avea loc evenimentul aniversar ‘Dolju-n bucate de 10
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2022/06/dolju-n-bucate-5-e1654325986902.jpg)
Astăzi, la ora 12, la Casa Universitarilor din Craiova, va avea loc evenimentul aniversar ‘Dolju-n bucate de 10’.
Pe mesele cu bucate se vor regăsi, printre altele, pâine-n ţăst, raci umpluţi, orez la tuci, saramură de peşte, păpuşi de dragavei, boabe fierte, cococi, lapte covăsit, sau chiar zaibăr. Aflăm mai multe de la corespondentul RRA, Florin Firu:
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)