Muzica si film
La Peștișani, Gorj, continuă Festivalul FILM ÎN SAT
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2023/08/IMG-20230801-WA0016.jpg)
La Peștișani, Gorj, continuă Festivalul FILM ÎN SAT. În această seară este așteptat concertul MIHAI MĂRGINEANU & BAND după care se va proiecta filmul CARBON, în regia lui Ion Borș, în prezența producătorului Sergiu Cumatrenco.
Despre organizărea unui asemenea festival colegul Mircea Liviu Goga a discutat cu primarul comunei Peștișani, Cosmin Pigui:
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)