Laurenţiu Reghecampf, prima victorie pe banca Universității Craiova

Universitatea Craiova a învins-o, aseară, pe FC Voluntari, cu scorul de 3-0, pe teren propriu, în ultimul meci din etapa a 4-a a Ligii I de fotbal. Este cea de-a doua victorie pentru Universitatea, din acest sezon, şi prima cu Laurenţiu Reghecampf, pe banca tehnică. Craiova a reuşit o repriză secundă foarte bună, marcând de trei ori. La finalul întâlnirii, cei trei marcatori ai Ştiinţei, Gustavo, Cîmpanu şi Markovic, s-au arătat încântaţi de joc şi rezultat. De partea cealaltă, si preşedintele-jucător al celor de la Voluntari, Gabriel Tamaş, a admis că alb-albaştrii au fost de neoprit, în repriza secundă.

După meci, Reghecampf s-a declarat mulțumit de jocul echipei sale. „Prima repriză a fost mai dificilă, dar, în repriza a doua, schimbările au adus un plus, mai ales pe benzi, am avut mai multă mișcare, mai mult curaj. Am câștigat meritat. Probabil că, în anumite faze, dacă eram mai serioși, puteam marca mai multe goluri. Sunt mulțumit, e primul pas, nu am făcut decât ceea ce trebuia să facem”.

După primele patru etape, Universitatea Craiova ocupă locul 8, cu 6 puncte și un golaveraj 6-6. În următoarea etapă, echipa lui Reghecampf va juca la Arad, contra celor de la UTA.