PODCAST
Liceul Tehnologic ”George Bibescu” din Craiova a aniversat 32 de ani de existență
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2022/10/bi.png)
Anul acesta, de Ziua Internațională a Educației (5 octombrie), Liceul Tehnologic ”George Bibescu” a aniversat 32 de ani de existență. Evenimentul a fost marcat prin activități educaționale specifice care au antrenat deopotrivă elevii și cadrele didactice.
Momente pline de sentimente frumoase au marcat evenimentele organizate cu ocazia zilelor liceului: activități sportive, expoziție de desene, concurs de legislație rutieră, vizite la muzeu dar și activități de pregătire pentru examenul maturității – Bacalaureatul.
Profesorii liceului au participat la o masă rotundă, având ca temă metodele de prevenire a actelor antisociale în rândul elevilor, cu accent pe modalitățile de a crea un mediu școlar și o sală de clasă care descurajează bullying-ul, un flagel al secolului XXI.
![](https://i0.wp.com/www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2022/10/WhatsApp-Image-2022-10-07-at-10.13.12-1.jpeg?resize=740%2C328&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2022/10/WhatsApp-Image-2022-10-07-at-10.13.12-2.jpeg?resize=740%2C555&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2022/10/WhatsApp-Image-2022-10-07-at-10.13.12-3.jpeg?resize=740%2C333&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2022/10/WhatsApp-Image-2022-10-07-at-10.13.12-4.jpeg?resize=740%2C555&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2022/10/WhatsApp-Image-2022-10-07-at-10.13.12-5.jpeg?resize=740%2C987&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2022/10/WhatsApp-Image-2022-10-07-at-10.13.12-6.jpeg?resize=740%2C555&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2022/10/WhatsApp-Image-2022-10-07-at-10.13.12-7.jpeg?resize=740%2C555&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2022/10/WhatsApp-Image-2022-10-07-at-10.13.12.jpeg?resize=740%2C987&ssl=1)
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)
Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.