Liga Campionilor: Încă o seară cu multe goluri și fără surprize

Patru români au fost implicați în confruntări.

Published

on

În ultimele 8 meciuri din etapa a 3-a din grupele Ligii Campionilor s-au marcat 24 de goluri. Au fost și patru români implicați în confruntări, însă niciunul n-a avut prea mult noroc.

Ciprian Tătărușanu (33 de ani) a fost rezervă pentru Olympique Lyon în eșecul de la Lisabona, contra Benficăi (1-2). Ianis Hagi (21 de ani) a intrat abia în minutul 87 pentru Genk în înfrângerea de pe teren propriu cu FC Liverpool, scor 1-4.

Răzvan Marin (23 de ani) a fost rezervă neutilizată pentru Ajax în meciul pierdut cu Chelsea (0-1). Acest joc a fost condus de o brigadă românească, avându-l la centru pe Ovidiu Hațegan. Nicolae Stanciu (26 de ani) a fost titular la Praga și a ieșit în minutul 76, însă Slavia, deși a evoluat admirabil în fața unui adversar de temut, a pierdut jocul cu FC Barcelona, scor 1-2.