Sport
Liga Profesionistă de Fotbal a anunţat echipa etapei 24
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2022/02/emilio-garcia-AWdCgDDedH0-unsplash-1.jpg)
În această etapă ambele formaţii ale Băniei au înregistrat remize cu echipele din fruntarea clasamentului. Astfel, Universitatea Craiova îl are în unsprezecele ideal pe Alexandru Creţu, iar FCU, care a remizat in Capitală cu FCSB, se poate mândri cu belgianul William Baeten. Si antrenorul etapei este din Craiova. Emil Săndoi, care a citit bine jocul Farului şi condus-o pe Chindia spre victorie, la Constanţa.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)