Sport
Marius Măcicășan este noul antrenor principal al echipei de volei feminine SCM Universitatea Craiova
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2022/06/289307619_5366832466715576_6256752435652943783_n.jpg)
Marius Măcicășan este noul antrenor principal al echipei de volei feminine SCM Universitatea Craiova, iar Lucian Zlotea va fi team-managerul formațiilor de volei ale SCM Craiova. Marius Măcicășan a fost antrenorul principal al Rapidului în perioada 2019-2022.
A ocupat poziția de antrenor secund la CSM București, câștigând un titlu de campion și un titlu în Challenge Cup. Noul tehnician al SCM Universitatea a făcut parte din staff-ul echipei naționale a României în perioada 2017-2022
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)