Sport
Meci cu FC Argeș (audio)
CS Universitatea Craiova întâlnește astăzi, de la ora 18, pe stadionul Ion Oblemenco, din Bănie, echipa FC Argeș
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2019/10/Universitatea-Craiova-1-e1586596232544.png)
CS Universitatea Craiova întâlnește astăzi, de la ora 18, pe stadionul Ion Oblemenco, din Bănie, echipa FC Argeș în etapa a 28-a a Superligii la fotbal. După un eșec usturător și un joc de slabă calitate în etapa trecută, în fața celor de la Voluntari, alb-albaştrii nu mai au voie să greşească. Elevii lui Eugen Neagoe trebuie să obțină victoria dar, mai ales, jocul trebuie să șteargă imaginea neconvingătoare lăsată în week-end-ul trecut. Antrenorul craiovean a dat asigurări că echipa este conștientă de atitudinea pe care trebuie să o arate pe teren / sau: Extrema celor de la CS Universitatea, Ștefan Baiaram, simte că echipa poate da mai mult astăzi pe teren:
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)