Regional
Modernizarea Secției de Infecțioase a SJU Drobeta continuă
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2023/10/karl-solano-eQ-8iUrb07g-unsplash-scaled.jpg)
Lucrările de modernizare a Secției Boli Infecțioase din cadrul Spitalului de Urgență din Drobeta Turnu Severin continuă într-un ritm alert atât cât timpul permite.
Reprezentanții Consiliului Județean Mehedinți au precizat acum se lucrează la izolațiile electrică și termică. La clădirea existentă s-a realizat zona de intrare.
Investițiile sunt realizate cu fonduri europene, în cadrul Programului Operațional Regional și de la bugetul județului.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)