Sport
Monica Niculescu și Lucie Hradecka s-au calificat în sferturile probei de dublu a turneului de la Washington
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2022/08/206369773_335245141332429_3124859308333157801_n.jpg)
Monica Niculescu și cehoaica Lucie Hradecka s-au calificat în sferturile probei de dublu din cadrul turneului de categorie „WTA 250” de la Washington. Niculescu şi Hradecka, favorite numărul trei, au învins în primul tur echipa Emma Răducanu/Clara Tauson cu scorul de 6-4, 6-1.
În faza următoare, românca şi colega ei vor întâlni echipa americană Makenna Jones/Sloane Stephens. Prin accederea în sferturi, Niculescu şi partenera sa şi-au asigurat un premiu de 2.350 de dolari şi 60 de puncte la dublu.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)