Evenimente
Noaptea Muzeelor, la Radio Craiova: ”Auzi cu ochii tăi!” – expoziția care a adunat un număr impresionant de craioveni
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2023/05/IMG_0977-scaled-e1684000035403.jpg)
Sub genericul ”Auzi cu ochii tăi!”, Radio România Oltenia Craiova s-a alăturat ediției din acest an a ”Nopții Muzeelor”, deschizându-și larg porțile publicului dornic să vadă o expoziție unică în istoria radioului public.
Începând cu ora 19.00, craiovenii au început să vină la sediul radioului nostru, din Bulevardul Știrbei Vodă, nr. 3, pentru a vedea echipamentele tehnice, folosite în realizarea produsului radiofonic, începând de la magnetofoanele rusești, la softul de emisie automată Q-Sound. Prin aceste exponate, sunt reflectate etapele prin care s-a trecut, în ultimele decenii, în înregistrarea, procesarea și redarea/difuzarea sunetului.
Până la ora 22.00, porțile Radio România Oltenia Craiova rămân deschise, pentru toți cei care doresc să ne treacă pragul. Până la această oră, numărul craiovenilor care ne-au vizitat este, de-a dreptul, impresionant. Intrarea este gratuită. Vă mulțumim și vă așteptăm!
![](https://i0.wp.com/www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2023/05/IMG_1002.jpg?resize=740%2C493&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2023/05/IMG_0961.jpg?resize=740%2C493&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2023/05/IMG_0962.jpg?resize=740%2C493&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2023/05/IMG_0963.jpg?resize=740%2C493&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2023/05/IMG_0965.jpg?resize=740%2C493&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2023/05/IMG_0966.jpg?resize=740%2C493&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2023/05/IMG_0968-Copie-1.jpg?resize=740%2C493&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2023/05/IMG_0969-1.jpg?resize=740%2C493&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2023/05/IMG_0977-1.jpg?resize=740%2C493&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2023/05/IMG_0982.jpg?resize=740%2C493&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2023/05/IMG_0984-1.jpg?resize=740%2C493&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2023/05/IMG_0985-1.jpg?resize=740%2C493&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2023/05/IMG_0986-1.jpg?resize=740%2C493&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2023/05/IMG_0987-3.jpg?resize=740%2C493&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2023/05/IMG_0988-1.jpg?resize=740%2C493&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2023/05/IMG_0989.jpg?resize=740%2C493&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2023/05/IMG_0990-3.jpg?resize=740%2C493&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2023/05/IMG_0991.jpg?resize=740%2C493&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2023/05/IMG_0992-3.jpg?resize=740%2C493&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2023/05/IMG_0993-2.jpg?resize=740%2C493&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2023/05/IMG_0995.jpg?resize=740%2C493&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2023/05/IMG_0996-2.jpg?resize=740%2C493&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2023/05/IMG_0997-2.jpg?resize=740%2C493&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2023/05/IMG_0998.jpg?resize=740%2C493&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2023/05/IMG_1000.jpg?resize=740%2C493&ssl=1)
Foto: Alin Cîrțînă
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)
Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.