Regional
”Nu trece dincolo”, campanie de prevenire a accidentelor rutiere în Olt
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2022/06/242534939_4245099728934562_3453449019238743184_n.jpg)
Abaterile bicicliştilor şi indisciplina pietonilor au fost principalele cauze ale accidentelor rutiere în acest an şi au dus la decesul a patru persoane, rănirea gravă a şase şi rănirea uşoară a 41 de persoane, au informat, ieri, reprezentanţii Inspectoratului de Poliţie Judeţean Olt.
În urma analizei cauzelor accidentelor rutiere produse în prima jumătate a acestui an, poliţiştii au stabilit să desfăşoare o campanie de prevenire, intitulată „Nu trece dincolo”, atât în rândul pietonilor, bicicliştilor, cât şi al şoferilor. Daniela Diaconu, cu detalii:
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)