Regional
O a doua localitate din Olt a rămas fără apă potabilă
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2022/07/sohaib-al-kharsa-k7o3vWUmFDY-unsplash.jpg)
După Valea Mare, Compania de Apă Olt a întrerupt alimentarea în comuna Vulturești pentru reumplerea bazinului pe care oamenii l-au golit udându-și grădinile. În acest context, a fost sistată furnizarea apeiîn două sate, Vlăngărești și Dienci.
Reprezentanții Companiei de Apă Olt reiau apelul către cetățeni de a nu mai folosi apa din rețeaua publică în agricultură, ci numai pentru consumul casnic.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)