Sport
Ovidiu Haţegan a fost delegat în premieră ca arbitru asistent video la un meci din Liga Campionilor la fotbal
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2022/10/1458762351-4b4d72.jpg)
Românul Ovidiu Haţegan a fost delegat în premieră ca arbitru asistent video la un meci din Liga Campionilor la fotbal, cel dintre Real Madrid şi Şahtior Doneţk. Partida este programată miercuri, 5 octombrie, de la ora 22:00, pe Stadionul ”Santiago Bernabeu” din Madrid, în cadrul Grupei F.
UEFA a mai anunţat că Haţegan va fi arbitru asistent video și la meciul dintre Arsenal şi Bodoe/Glimt, care va avea loc joi, 6 octombrie, de la ora 22:00, la Londra, în Grupa A a Europa League
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)