National
Pelerinajele de Sfânta Maria Mare au început în judeţul Cluj
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2022/08/download.jpg)
Pelerinajele de Sfânta Maria Mare au început în judeţul Cluj. Sunt două astfel de evenimente religioase organizate anul acesta – unul pentru credincioşii ortodocşi care se strâng la vechea mănăstire greco-catolică Nicula, şi altul pentru credincioşii greco-catolicii – aceştia din urmă se vor ruga la Sanctuarul Arhiepiscopal Major al Congregaţiei Surorilor Maicii Domnului din Cluj. Transmite corespondentul RRA, Claudiu Pădurean:
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)