National
Persoanele care vor să-şi cumpere electrocasnice pot să apeleze la programul Rabla pentru electrocasnice
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2022/06/289693028_391374903035575_7493135711680279518_n.jpg)
Persoanele care vor să-şi cumpere electrocasnice mai eficiente din punct de vedere energetic – mai ales în condiţiile creşterii preţurilor la energie, au la îndemână programul Rabla pentru electrocasnice. Înscrierea în program a avut deja loc, conform calendarului stabilit de Administraţia Fondului pentru Mediu. Cu detalii Petruţa Obrejan:
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)