Regional
Pianul, a doua pasiune
Festivalul concurs naţional ,,Pianul, a doua pasiune”, ediţia a III – a
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2017/03/Pian.jpg)
Consiliul Judeţean Vâlcea prin Şcoala Populară de Arte şi Meserii Râmnicu Vâlcea în parteneriat cu Liceul de Artă ,, Victor Giuleanu” din Râmnicu Vâlcea organizează în perioada 31 MARTIE – 01 APRILIE 2017 Festivalul concurs naţional ,,Pianul, a doua pasiune”, ediţia a III – a. Participă 120 concurenţi din RâmnicuVâlcea, Bucureşti, Galaţi, Craiova, Reşiţa, Constanţa, Târgu Jiu, Chiajna – Ilfov, Botoşani, Constanţa, Slatina, Prahova. Festivalul Concurs este adresat copiilor şi tinerilor cu vârste cuprinse între 5 şi 20 ani.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)