Regional
Poliţiştii vâlceni au demarat acţiunile preventive în rândul elevilor înainte de începerea noului an şcolar
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2022/08/taylor-wilcox-4nKOEAQaTgA-unsplash-scaled.jpg)
Poliţiştii vâlceni au demarat acţiunile preventive în rândul elevilor înainte de începerea noului an şcolar.
Primii cărora le-au vorbit despre regulile pe care trebuie să le respecte pentru a nu întâmpina dificultăţi pe perioada şcolii au fost copiii refugiaţi din Ucraina aflaţi în judeţ. Cu detalii, urtatorul de cuvant al IPJ Valcea, Cătălina Cimpoieru:
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)