Regional
Pompierii mehedințeni, ajutoarele lui Moș Crăciun
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2022/12/2-1.jpeg)
Pompierii mehedințeni și-au ținut promisiunea de a reveni în pragul sărbătorilor la grădinița din localitatea Bălăcița. Și de această dată, au fost ajutoarele lui Moș Crăciun, pentru cei 50 de preșcolari, care i-au așteptat cu un program artistic emoționant. Micuții au recitat poezii și au interpretat colinde, oferind oaspeților globuri confecționate chiar de ei.
Cum Crăciunul este despre bucuria de a dărui, pompierii mehedințeni au trecut, din nou, pragul „mamei Gica”, cum o numesc localnicii, o bătrână singură din localitatea Dobra. Încă de anul trecut, salvatorii și-a luat angajamentul că o vor vizita, în preajma Crăciunului. De 41 de ani, mama Gica merge, în fiecare duminică, la biserică pentru a-și arăta recunoștința, iar, de anul trecut, în rugăciunile ei sunt prezenți și pompierii.
![](https://i0.wp.com/www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2022/12/2-5.jpeg?resize=740%2C555&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2022/12/1-3.jpeg?resize=740%2C416&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2022/12/1-7.jpeg?resize=740%2C555&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2022/12/1-8-1.jpeg?resize=740%2C416&ssl=1)
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)
Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.