Regional
Premiera absoluta a spectacolului caritabil „Mriya”, realizat de copiii refugiati din Ucraina
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2023/03/download.jpeg)
La Casa de Cultură a Sindicatelor din Râmnicu Vâlcea, în data de 25 martie, la ora 18:00, va avea loc premiera absolută a spectacolului caritabil „Mriya”, realizat de copiii ucraineni refugiați în parteneriat cu Teatrul municipal „Ariel”.
Mriya înseamnă speranță, vis, dorință și dor. Este și numele avionului – simbol al Ucainei – An-225 Mriya, al cărui zbor, în viitor, poate aduce speranță în sufletele celor care și-au părăsit țara lovită de război. Spectacolul este creația copiilor ucraineni din Vâlcea, care invită publicul să-i vadă și trăiască alături de ei emoții și speranțe.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)