Regional
„Prietenii Istoriei” la Muzeul Olteniei
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2019/04/prietenii-istoriei-e1555060620389.jpg)
Muzeul Olteniei prin Secția de Istorie-Arheologie a pregătit, sub semnul programului educativ „Școala Altfel”, evenimente culturale și ateliere de creație pe placul celor mici. Astfel, în perioada 15 – 19 aprilie 2019, muzeografii implicați în programul „Școala Altfel”, vor derula atelierele de arheologie și “Mânuțe Pricepute” la care vor participa unități școlare și preșcolare din Craiova și din județul Dolj.
![](https://i0.wp.com/www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2019/04/prietenii-istoriei.jpg?resize=481%2C677&ssl=1)
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)
Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.