Fapt divers
Principesa Muna a Iordaniei, in Romania
De astazi, timp de 5 zile, principesa Muna a Iordaniei vizitează municipiul Târgu-Mureş.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2015/05/646x404-muna.jpg)
Principesa Muna a Iordaniei, mama suveranului haşemit, Regele Abdullah al II-lea, vizitează România, în perioada 20-24 mai, urmând să participe, alături de principesa Margareta şi principele Radu ai României, la mai multe evenimente la Târgu-Mureş.
Aceştia vor lua parte la lucrările de deschidere ale celui de-al VI-lea Congres de Medicină şi Farmacie Româno-Iordanian, aflat sub înaltul patronaj al principesei Muna. Principesa Margareta şi principele Radu au fost alături de principesa Muna şi la ediţia din 2014 a congresului, de la Amman. Totodată, în anul 2013, principesa Muna a prezidat congresul la Iaşi, unde a primit titlul de cetăţean de onoare al municipiului.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)