Regional
Producție sporită în Olt
Producţia industrială a crescut în primele două luni din 2015 în judeţul Olt
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2015/04/daimler_1_745181001.jpg)
Producţia industrială a crescut în primele două luni din 2015, în judeţul Olt, cu peste 13 procente faţă de perioada similară a anului 2014, potrivit ultimelor raportări ale Direcţiei Regionale de Statistică (DRS) Olt. Şi indicele producţiei industriale a cunoscut o creştere cu aproape 15 la sută în luna februarie 2015, faţă de perioada corespunzătoare din anul precedent. În schimb, indicele valoric al cifrei de afaceri totală a unităţilor industriale în luna februarie 2015 a fost cu 6,5% la sută mai mic faţă de perioada similară din anul precedent.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)