Regional
Râmnicu Vâlcea: reţeaua de gaze va fi extinsă în cartierele mărginaşe
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2022/04/program-anghel-saligny-e1649052632171.png)
La Râmnicu Vâlcea, reţeaua de gaze va fi extinsă în cartierele mărginaşe printr-un proiect în valoare de aproape 28 de milioane de lei, finanţat prin programul „Anghel Saligny”, au anunţat, ieri, reprezentanții primăriei. Potrivit sursei citate, contractul de finanţare pentru acest proiect a fost semnat miercuri de către primarul municipiului, Mircia Gutău, lucrările urmând să se deruleze pe parcursul unui an şi jumătate. Acesta este cel de-al doilea proiect al primăriei Râmnicului care a primit finanţare prin „Anghel Saligny”, după cel al sensului giratoriu de la intersecţia Calea lui Traian cu strada Posada, la intrarea dinspre Drăgăşani şi Horezu, care se află în execuţie.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)