Regional
Reparații la spital
Sunt în plină desfășurare lucrările de reabilitare a mai multor saloane ale Spitalului Clinic Judeţean de Urgenţă Craiova
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2022/06/Spitalul-Clinic-Judetean-de-Urgenta-Craiova.jpg)
În această perioadă, sunt în plină desfășurare lucrările de reabilitare a mai multor saloane ale Spitalului Clinic Judeţean de Urgenţă Craiova. Sunt reparații la saloane, cabinete, săli și holuri de acces de la etajele 2 și 3 ale celei mai mari unități medicale din Oltenia, a anunţat preşedintele Consiliului Judetean Dolj, Cosmin Vasile. Stadiul lucrărilor la etajul 2 a ajuns la 70%, în timp ce la etajul 3 este de 80%. Valoarea celor două proiecte se ridică la aproape 4 milioane de lei, inclusiv TVA.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)